Jakie książki podarować rodzicom na święta?

Na liście gwiazdkowych upominków nie powinno zabraknąć czegoś klasycznego, ale zarazem pasjonującego, pozwalającego na chwilę odpoczynku i oderwanie myśli od “tu i teraz”. Czy nie jest tak, że ten zestaw cech posiada literatura? To właśnie dzięki książkom doświadczamy szerokiego wachlarza emocji, sprawiających, że codzienność nabiera intensywniejszego kolorytu, staje się ciekawsza i pełniejsza. Rewelacyjnym prezentem dla rodziców na święta będzie więc powieść. Kryminalna czy fantastyczna, psychologiczna czy obyczajowa? Podajemy kilka uniwersalnych propozycji, idealnych, gdy chcemy kupić trafiony upominek.

Te książki spodobają się Twojej mamie

“Dziewczyna ze złotej klatki” Anny Szafrańskiej jest powieścią o tym, że szczęście to coś więcej niż bogactwo i luksusy. Miłość, wolność i zaufanie to pojęcia, pod którymi kryją się wartości najbardziej pożądane, lecz niektórym nieznane. Nie jest to jednak książka banalna czy jednowymiarowa. Nie brakuje jej dramatyzmu i skrajnych emocji, a nieprzewidywalność fabuły sprawia, że czytelnik śledzi rozwój wydarzeń z wytężoną uwagą i ogromnym zainteresowaniem. Czy taki powinien być prezent dla rodziców na święta z www.taniaksiazka.pl? Oczywiście, szczególnie, jeśli ich pasję stanowi polska literatura współczesna, której ambicją jest zmuszać odbiorcę do przemyśleń i wzruszać.

“Małż” Marty Dzido to doskonały upominek dla każdego, kto lubi literaturę niekonwencjonalną. Zabawa językiem, zamierzony chaos i możliwość wybrania optymistycznej lub pesymistycznej wersji zakończenia – to wszystko oferuje nam polska autorka.

Powieść, która sprawdzi się w roli upominku dla taty

“Bestia z Buchenwaldu” Maxa Czornyja to thriller o Ilse Koch, niemieckiej zbrodniarce wojennej, która zapisała się w historii jako niezwykle okrutna kobieta. Jej przerażające czyny stały się kanwą literatury mocnej, przejmującej, zadającej pytanie o to, co sprawia, że człowiek krzywdzi drugiego człowieka w tak wymyślny sposób, jak robiła to “Wilczyca z SS”. Co ciekawe, narracja prowadzona jest w powieści Czornyja z perspektywy głównej bohaterki. Ten typ literatury nikogo nie pozostawi obojętnym.

 

 

#co kupić rodzicom w prezencie, #świąteczne prezenty dla rodziców, #upominek na gwiazdkę